ESKİŞEHİR TTP

ETTOM

Ankara Üniversitesi Teknokent Yönetici A.Ş., TÜBİTAK tarafından 2018/2. Döneminden itibaren “BİGG 1. Aşama Uygulayıcı Kuruluş” olarak belirlenmiştir.

Teknoloji odaklı iş fikirlerinin, nitelikli iş planlarına dönüştürülmesini amaçlayan ANKA-BİGG programı kapsamında, aşağıdaki tematik alanlarında, iş fikri sahibi girişimci adaylarına verilecek olan eğitimler ANKARA ÜNİVERSİTESİ TTO aracılığıyla yürütülecektir.

TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilecek 2. Aşama değerlendirmesi sonucu uygun bulunan iş planı sahibi girişimciler 150.000 TL’ye kadar sermaye girişim desteği kazanacaklardır.

Başvuru Yapılabilecek Tematik Alanlar

1. Sağlık ve İyi Yaşam:

İlaç, Tanı ve Analiz Kitleri, Biyomedikal/Malzeme, Gıda Güvenliği, E-Sağlık, Medikal cihazlar vb.

2. Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme:

Su Verimliliği, Tohum, Akıllı ve Temiz Tarım, Fonksiyonel Gıda, Gıda Güvenilirliği, Su Ürünleri, Bitki Sağlığı, Hayvan Sağlığı ve Refahı vb.

Kimler Başvurabilir:

Programa ön başvuru tarihi* itibariyle örgün öğrenim veren üniversitelerin;

1. Herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenci olmak,

2. Yüksek lisans veya doktora öğrencisi olmak,

3. Lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini en çok 10 yıl önce almak,

4. Daha önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamak,

5. Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak. Başvurular bigg.ankarateknokent.com adresi üzerinden yapılacaktır. 2018–2. Dönem için son başvuru tarihi 1 Ağustos 2018’dir. TÜBİTAK’ın takvimde değişiklik yapması durumunda web sitemizden (http://www.ankaratto.com/) güncel tarih duyurulacaktır. Her türlü bilgi için bigg@ankaratto.com ve info@ankaratto.com adresine mail atabilirsiniz

Duyurular
Eskişehir Web Tasarım