ESKİŞEHİR TTP

ETTOM

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası El Cezeri İnovasyon ve Proje Pazarı (UCİP) bilimsel etkinliği yine Siirt Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacaktır. Bu bağlamda başta bölge üniversiteleri olmak üzere Türkiyedeki tüm üniversiteler ve yurtdışındaki üniversitelerden öğrencilerin, akademisyenlerin ve inovasyon ile uğraşan şahısların UCİP etkinliğine katılmaları beklenmektedir. 

UCİP etkinliğinde bu sene beş ana tema belirlenmiştir. Bunlar sırasıyla;

  1. - Gömülü Sistemler ve Robotik : Gömülü sistemler, arduino veya pic tabanlı projeler, drone, robot kolları, otomatik sistemler, insansı robotlar ve diğerleri.
  2. - Yapay Zekâ Uygulamaları : Makine öğrenmesi, bilgisayarla görü, sayısal sinyal ve görüntü işleme, kural tabanlı algoritmalar, uzman sistemler, bulanık mantık, veri madenciliği vb. uygulamalar.
  3. - Mobil Uygulamalar ve Oyun Teknolojisi : Android tabanlı dijitial oyunlar ve uygulamalar, masaüstü dijital oyunlar, OpenGL, DirectX, Unity ve Unreal Engine oyun motorları ile hazırlanmış oyunlar ve simülasyonlar, Processing ile hazırlanmış animasyon ve simülasyonlar ve diğerleri.
  4. - Sanal ve Arttırılmış Gerçeklik Uygulamaları : Masaüstü ve mobil platformlarda çalışabilen sanal ve arttırılmış gerçeklik uygulamaları.
  5. - El-Cezeri'nin tasarımlarının günümüze uyarlanması : El-Cezeri'nin kitabında kaleme aldığı yaklaşık 50 adet tasarımın günümüze uyarlanması veya orjinaline benzer maket ve modellerin geliştirilmesi.


Ayrıca bu sene ilk defa etkinliğin daha geniş kitlelere duyurulması adına, üniversite-kamu-sanayi işbirliği kapsamında yenilikçi fikirlerin satış ve pazarlanmasında kilit rol oynayacağı düşünülen özel sektör, kamu, sanayi ve girişimcileri bir araya getiren birebir görüşme toplantılarının yapılması düşünülmektedir. 

Ayrıntılı bilgi için aşağıda yazılı linlte mevcuttur.

http://uci.siirt.edu.tr/

Duyurular
Eskişehir Web Tasarım