ESKİŞEHİR TTP

ETTOM

Osmangazi Üniversitesi, Savunma Sanayinin ihtiyaç duyduğu Ar-Ge personelini yetiştirmek üzere Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ile savunma ve havacılık alanında faaliyet gösteren şirketlerle bir protokol imzaladı.

Savunma Sanayii İçin Araştırmacı Yetiştirme Programı (SAYP) adındaki protokolün imza törenine Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, SSM Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi, Alp Havacılık, Aselsan, Savronik, Alfatec, FNSS, STM ve TEI firmalarının üst düzey yöneticileri katıldı.

Protokol çerçevesinde, Osmangazi Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından yürütülen yüksek lisans tezleri, savunma sanayi sektörünün öncelikleri ve Ar-Ge ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yapılandırılacak. Protokol ile lisansüstü eğitim gören öğrenciler, savunma sanayi şirketleri tarafından sağlanan olanaklarla kariyerini Ar-Ge elemanı olarak şekillendirebilecek.

2011 yılında başlatılan SAYP, Ar-Ge ve teknoloji tabanının üniversiteler tarafından oluşturulmasını hedefleyen bir program. Programın amaçları savunma sanayinin öncelikleri doğrultusunda bilgi transferinin sağlanması, şirketlerin Ar-Ge ihtiyaçlarına yönelik lisans üstü programların uygulanması ve insan kaynağı yetiştirilmesi olarak özetleniyor.

 

Eskişehir Web Tasarım